Podnikání v Číně

Týdeník Euro pořádá další z pravidelného cyklu diskusních setkání Euro pro export na téma Obchodování s Čínou Akce se uskuteční ve čtvrtek 21. března 2012 v hotelu Grand Majestic Plaza (Truhlářská 16, Praha 1) Generální partner: HSBC Bank plc - pobočka Praha Partner: Mezinárodní strojírenský veletrh 2013 Záštita: Ministerstvo průmyslu a obchodu Účast: na základě pozvánky Téma: Obchodování s Čínou (Doing Business with China) Čína jako prioritní země Exportní strategie ČR 2012-2020…

Bohaté, silné, úspěšné - právě tak je v čínském kalendáři popsané vše, co se zrodí v roce Draka. Ten letos ovládl čínský kalendář a očekává se, že zvedne porodnost i počet nově založených firem. Víra Číny v jeho význam pravidelně navyšuje tržby čínským i zahraničním firmám, v kasách jim běžně přibývají miliony dolarů.

Americký dolar je produktem minulosti. Tato jednoduchá, téměř holá věta napsaná v americkém deníku Wall Street Journal způsobila během několika dní poprask na světové politické a ekonomické scéně. Může za to především její autor, kterým nebyl nikdo jiný než současný čínský prezident Chu Ťin-tchao. Ten touto jedinou větou v podstatě nepřímo připustil, že čínský jüan by v dohledné budoucnosti mohl nahradit dolar coby univerzální rezervní platidlo.

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.