Obchodování s Čínou

14.03. 2013 Podnikání v Číně

Týdeník Euro pořádá další z pravidelného cyklu diskusních setkání Euro pro export na téma Obchodování s Čínou Akce se uskuteční ve čtvrtek 21. března 2012 v hotelu Grand Majestic Plaza (Truhlářská 16, Praha 1) Generální partner: HSBC Bank plc - pobočka Praha Partner: Mezinárodní strojírenský veletrh 2013 Záštita: Ministerstvo průmyslu a obchodu Účast: na základě pozvánky Téma: Obchodování s Čínou (Doing Business with China) Čína jako prioritní země Exportní strategie ČR 2012-2020 schválené vládou (China as a priority country of the Export Strategy 2012-2020 approved by the Czech government) Čína - ekonomický výhled (China - Economic Outlook) Jak úspěšně vyjednávat (Success at the Negotiating Table) Internacionalizace RMB - nové příležitosti pro evropské podniky (RMB Internationalization - New Opportunities for European Businesses) Praktické rady, jak úspěšně obchodovat s Čínou (Practical Tips of Doing Business with China) Program: 8.30 – 9.00 registrace a snídaně 9.00 – 9.10 přivítání Mark Winterflood / generální ředitel, HSBC Bank plc - pobočka Praha Vojtěch Jirků / člen dozorčí rady, Mladá fronta a.s. 9.10 – 10.30 1. blok - příspěvky řečníků Martin Kuba / ministr, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČRČína jako prioritní země Exportní strategie ČR 2012-2020 schválené vládou (China as a priority country of the Export Strategy 2012 - 2020 approved by the Czech government J. E. YU Qingtai / velvyslanec, Velvyslanectví Čínské lidové republiky v PrazeČína - ekonomický výhled (China - Economic Outlook) Paul Gooding / European Head of RMB Business Development, HSBC Bank plc - LondonInternacionalizace RMB - nové příležitosti pro evropské podniky (RMB Internationalization - New Opportunities for European Businesses) 10.30 – 10.45 coffee break a networking 10.45 – 11.30 2. blok - příspěvky řečníků Qidong Heng / General Manager, SHANGHAI MALING (CZECH) a.s.Jak úspěšně vyjednávat (Success at the Negotiating Table) Pavel Juříček / předseda představenstva a generální ředitel, BRANO GROUP, a.s.Praktické rady, jak úspěšně obchodovat s Čínou (Practical Tips of Doing Business with China) Miroslav Zámečník / člen NERV a hlavní ekonomický analytik týdeníku Eurovedení diskuse a glosování (discussion leading and glossing) 11.30 - 12.00 coffee break a networking Vstup na akci je možný výhradně po registraci. Tlumočení akce bude zajištěno. V případě jakýchkoliv dotazů či zájmu o registraci nás neváhejte kontaktovat na tel.: 225 347 435 nebo 724 140 341, Kateřina Kuncová, kuncovak@mf.cz.

Euro

Další články

Proč se české nevěsty strojí do bílých šatů? Protože je to barva čistoty. Proč smuteční hosté chodí v černé? Protože je to barva smrti a zármutku. Podobně zelená symbolizuje pro Evropany naději a nový život, červená lásku a blankytná nevinnost. Stejně významné jsou barvy i v Číně. Některé významy a způsoby jejich použití se ale od evropských liší.

V Číně byla Nobelova cena vždy ostře sledována jako výraz světového uznání národním literaturám. Skutečnost, že se této pocty až do minulého týdne nedostalo žádnému spisovateli z Číny, se vší její bohatou literární tradicí a významem, přičítaným slovesným uměním, byla pro čínské intelektuály trpkou připomínkou neplnoprávného postavení jejich vlasti na pomyslné stupnici světových kultur v moderní době.

Letos v létě uplynulo vice než sto let od boxerského povstání v severní Číně a jeho potlačení spojenými armádami osmi mocností (Evropa, USA a Japonsko). Kulaté výročí této významné, ale na Západě polozapomenuté historické epizody prošlo vcelku bez povšimnutí, dokud na ně neupozornila jiná kontroverzní, symbolikou nabitá událost: 1. října, v den 51. výročí založení ČLR (a na svátek sv. Terezie z Lisieux, patronky misionářů), vyhlásil papež Jan Pavel II. kanonizaci 120 nových světců z Číny,…

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.