Podnikání v Číně

Počet uživatelů mobilních telefonů v Číně roste. Na konci září mělo mobilní přístroj 377 milionů Číňanů, tedy o 7,7 procenta více než na konci června. Na 100 obyvatel připadá v průměru 29 mobilních telefonů, vyplývá ze zprávy ministerstva informačního průmyslu. Čína je podle počtu uživatelů největším mobilním trhem světa.

Poslední dobou se v Číně už začalo zdát, že cenzorská moc komunistů nad vydavateli tisku a provozovateli vysílání začíná ustupovat tržním silám. Začaly se objevovat investigativní články o korupci na vysokých postech v regionální i státní správě a vrcholných průmyslových strukturách. Zahraniční mediální koncerny byly pozvány ke společným podnikatelským projektům.

PEKING - Finanční skupina PPF získala pravděpodobně svou první zakázku v Číně. Podle neoficiálních informací uspěla v tendru na odkup balíku špatných úvěrů v přepočtu za 600 milionů korun od jedné z čínských konsolidačních agentur. Novinářům to řekl vedoucí české pobočky PPF v Pekingu Jan Blaško. Dodal, že oficiální výsledky mají být známy během několika dnů.

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.