Auto Diskont uvažuje o prodeji čínských automobilů

31.10. 2005 Podnikání v Číně
Třetí největší autobazar v Česku by rád prorazil i s dostupnými novými automobily. Nejlevnější modely by se mohly prodávat za cenu mírně nad 100 tisíc korun.

Společnost Auto Diskont zvažuje spolupráci s automobilkami Jiangling a Geely Automobile. Obě zatím stále hledají vhodné partnery pro import vozů do Česka. Neúspěšně oslovily například AAA Auto. Podle šéfa Auto Diskontu Martina Emese není podstatné, jestli bude importérem nebo jen prodejcem. V každém případě je hodlá zařadit do své nabídky. Kdy se tak stane ovšem EURO OnLine nesdělil. Automobilka Jiangling se proslavila prvním čínským modelem, který se začal prodávat v Evropě - Landwindem. Offroad v základní verzi s dvoulitrovým motorem stojí v Německu v přepočtu 432 000 korun, a to včetně automatické klimatizace a hliníkových kol. Cena pro Česko zatím nebyla stanovena. „Nesouhlasím s tvrzením, že se jedná o nekvalitní vozy. Silní západoevropští výrobci automobilů se snaží zdiskreditovat čínské výrobce, protože jim nemohou konkurovat cenou. Myslím, že za silnou mediální kampaní proti čínským vozům stojí právě oni,“ řekl velšský majitel firmy Martin Emes. „Když se provedl skutečný test u TÜV, prošel Landwind jako bezpečný a způsobilý k provozu na evropských silnicích. Během posledních tří let žádný ze zákazníků v Landwindu nezemřel při dopravní nehodě. Všechny nové modely jsou navíc vybaveny přídavnou výztuhou pod přední kapotou, která zvyšuje tuhost přední části vozu," hájí čínská auta Emes.

Rudolf Marek

Další články

Proč se české nevěsty strojí do bílých šatů? Protože je to barva čistoty. Proč smuteční hosté chodí v černé? Protože je to barva smrti a zármutku. Podobně zelená symbolizuje pro Evropany naději a nový život, červená lásku a blankytná nevinnost. Stejně významné jsou barvy i v Číně. Některé významy a způsoby jejich použití se ale od evropských liší.

V Číně byla Nobelova cena vždy ostře sledována jako výraz světového uznání národním literaturám. Skutečnost, že se této pocty až do minulého týdne nedostalo žádnému spisovateli z Číny, se vší její bohatou literární tradicí a významem, přičítaným slovesným uměním, byla pro čínské intelektuály trpkou připomínkou neplnoprávného postavení jejich vlasti na pomyslné stupnici světových kultur v moderní době.

Letos v létě uplynulo vice než sto let od boxerského povstání v severní Číně a jeho potlačení spojenými armádami osmi mocností (Evropa, USA a Japonsko). Kulaté výročí této významné, ale na Západě polozapomenuté historické epizody prošlo vcelku bez povšimnutí, dokud na ně neupozornila jiná kontroverzní, symbolikou nabitá událost: 1. října, v den 51. výročí založení ČLR (a na svátek sv. Terezie z Lisieux, patronky misionářů), vyhlásil papež Jan Pavel II. kanonizaci 120 nových světců z Číny,…

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.