Reportáže, analýzy, rozhovory

V uplynulých dnech zasedal nejvyšší legislativní orgán Čínské lidové republiky Národní lidový kongres, který se schází pouze na 10 dní v roce. Za hlavní téma zasedání byla označena „nepříjemná situace“ na venkově. Hlavní představitelé země si dobře vzpomínají, jak v minulém roce s úzkostí sledovali na 87 tisíc různých incidentů a nepokojů ve venkovských oblastech.

V Číně se v poslední době množí úřední zákroky proti médiím. Těsně před čínským novým rokem postihl i přílohu Deníku čínské mládeže "Bod mrazu". Záminkou, která je dále využívána jako bojiště, je historický článek profesora Yuan Weishi'a. "Bod mrazu" od 1.3. opět vychází - s novým šéfredaktorem a jasným politickým zadáním.

Zhang Yulan, matka jeden a půl roční dcery, porodila syna poté, co utekla od nuceného potratu. Od poloviny sedmdesátých let politika jednoho dítěte dovoluje manželům v městech mít jedno dítě. Rolníci mohou mít druhé dítě o čtyři roky později, pokud jejich první dítě je dívka. Kdyby tato politika nebyla přijata, podle Organizace spojených národů by obyvatelstvo Číny vzrostlo každoročně o 100 milionů.

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.