PPF má asi první čínskou zakázku za 600 mil. Kč

08.07. 2005 Podnikání v Číně
PEKING - Finanční skupina PPF získala pravděpodobně svou první zakázku v Číně. Podle neoficiálních informací uspěla v tendru na odkup balíku špatných úvěrů v přepočtu za 600 milionů korun od jedné z čínských konsolidačních agentur. Novinářům to řekl vedoucí české pobočky PPF v Pekingu Jan Blaško. Dodal, že oficiální výsledky mají být známy během několika dnů.

"Vypadá to, že jsme poprvé uspěli," řekl Blaško novinářům. O úspěchu PPF se předtím zmínil i premiér Jiří Paroubek. Blaško uvedl, že pohledávky finanční skupina PPF odkoupí od agentury Cinda, což je jedna ze čtyř čínských konsolidačních agentur. Podle Blaška bylo v tendru devět uchazečů. Čínská vláda má podle něj zájem na ozdravění finančního trhu. Podle odhadu analytiků je v Číně na deset trilionů korun špatných pohledávek. PPF otevřela v Pekingu reprezentační kancelář koncem loňského roku. V Číně mapuje situaci. Jejím strategickým záměrem je v budoucnu zavést systém půjček. To je však podle Blaška ještě dlouhá cesta. PPF má zájem také kapitálově vstoupit do některé čínské banky. Jednání jsou však na začátku. PPF chce spolupracovat i na záměru čínského výrobce televizorů Changhong Electric Appliance, který chce v České republice postavit závod na výrobu televizorů. Premiér Jiří Paroubek dnes potvrdil, že snaha čínské firmy, která je druhým největším výrobcem televizorů na světě, má podporu české vlády. PPF patří k největším finančním skupinám v České republice a spravuje majetek za zhruba 170 miliard korun. Vlastní například Českou pojišťovnu, Home Credit, eBanku či PPF banku. Vedle ČR je skupina PPF aktivní na Slovensku a v Rusku a připravuje další zahraniční expanzi.

CTK

Další články

Proč se české nevěsty strojí do bílých šatů? Protože je to barva čistoty. Proč smuteční hosté chodí v černé? Protože je to barva smrti a zármutku. Podobně zelená symbolizuje pro Evropany naději a nový život, červená lásku a blankytná nevinnost. Stejně významné jsou barvy i v Číně. Některé významy a způsoby jejich použití se ale od evropských liší.

V Číně byla Nobelova cena vždy ostře sledována jako výraz světového uznání národním literaturám. Skutečnost, že se této pocty až do minulého týdne nedostalo žádnému spisovateli z Číny, se vší její bohatou literární tradicí a významem, přičítaným slovesným uměním, byla pro čínské intelektuály trpkou připomínkou neplnoprávného postavení jejich vlasti na pomyslné stupnici světových kultur v moderní době.

Letos v létě uplynulo vice než sto let od boxerského povstání v severní Číně a jeho potlačení spojenými armádami osmi mocností (Evropa, USA a Japonsko). Kulaté výročí této významné, ale na Západě polozapomenuté historické epizody prošlo vcelku bez povšimnutí, dokud na ně neupozornila jiná kontroverzní, symbolikou nabitá událost: 1. října, v den 51. výročí založení ČLR (a na svátek sv. Terezie z Lisieux, patronky misionářů), vyhlásil papež Jan Pavel II. kanonizaci 120 nových světců z Číny,…

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.