Čínská kultura a tradice

Jezuitskému misionáři Karlu Slavíčkovi sebevědomí nechybělo, jak vidíme v dopise staršímu příteli a spolubratru v Brně Juliu Zwickerovi, kde píše o svém prvním přijetí u čínského císaře Kchang-si. Ovšem nebyla to prázdná pýcha, neboť Slavíček byl opravdu výjimečně schopný vědec i umělec, i když pro členy Tovaryšstva Ježíšova bývalo vynikající vzdělání i inteligence charakteristické. Pedrini, císařův evropský tlumočník a hudebník, měl důvod se obávat.

na kterém se kromě ČČS spolupořadatelsky podílejí také Česko-japonská společnost, Společnost přátel Mongolska, Česko-vietnamská společnost, Sdružení Číňanů žijících v ČR, Kontinenty a podporují jej i další organizace. Akce se uskuteční v sobotu 24. 1. 2009 od 18 do 01 hodin v hotelu Belvedere, Milady Horákové 19, Praha 7 a bude navazovat na Lunární Festival vítání roku buvola pořádaný ve spolupráci se Song Feng-yun na 6 místech ČR od 17. ledna 2009.

Představte si bambus, kam se podíváte! Procházíte se bambusovým lesem táhnoucím se desítky kilometrů do dáli, bydlíte v pokojíku uvnitř obloženém bambusem, před domem se houpete na bambusové houpačce, sedíte na bambusovém křesle u bambusového stolu, jíte bambusovými hůlkami bambusové výhonky nejrůznějších odrůd bambusu, rýži vařenou v páře v bambusovém kmeni, taštičky z lepivé rýže balené v bambusovém listu, pak se svezete na bambusovém člunu po jezeře anebo se necháte nést na bambusových…

Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.